Třetí liga a souboj Slovanu se Žilinou: ve Slovnaft Cupu jde do tuhého, přehled středečních duelů

BRATISLAVA – Dvě čtvrtfinále a jeden osmifinálový zápas jsou na programu ve středu ve Slovenském poháru, v němž má pětinásobné zastoupení fotbalová Niche liga.

Vicemistr z Dunajské Stredy se utká s Ružomberkem a Skalica zavítá do třetiligových Lipian. Ty jsou posledním zástupcem klubu z nižší ligy v letošním poháru. Na Tehelném poli se odehraje osmifinálový duel mezi Slovanem a Žilinou.

Dunajská Streda se s Ružomberokem v této sezoně utkala dvakrát a pokaždé z toho byla remíza 1:1. DAC vstoupil do jarní části sezony dvěma výhrami, především tou na půdě Trnavy (2:1). Naposledy se však v Podbrezové zrodila bezbranková remíza a domácí měli více ze hry.

Právě s nimi se Ružomberok po třech letošních ostrých duelech stále uchází o prvenství ve skupině, když má plný počet bodů a skóre 6:2.

Postupem do čtvrtfinále dosáhly Lipany na historické maximum v poháru. V něm vyřadily OŠK Pribiš a Iskru Hnúšťa ze šesté ligy, druholigový Dolný Kubín, ŠK Javorník Makov ze čtvrté ligy a naposledy dalšího druholigistu Myjavu. Od srpna 2013 neprohráli v pohárové soutěži s nikým jiným než s týmem z první ligy.

“Téměř vždy, když hraje prvoligový tým někde na vesnici nebo v menším městě, končí to radostnou společnou fotografií a děkovačkou. Pikantní je, že u nás to bývá dost vyhrocené a někdy místo toho po závěrečném hvizdu dojde k hádkám.

Vyplývá to z toho, že nechceme prodat svou kůži lacino, bojujeme oduševněle a málokdy je výsledek jasný, po kterém jsou ty vzájemné úsměvy přirozené,” uvedl pro web slovnaftcup.sk brankář Lipian Peter Bartoš.

Pro jeho tým, který přezimuje na čtvrtém místě tabulky, to bude první ostrý zápas v jarní části sezony. Skalica má po zimě ze tří zápasů jeden bod.

Slovan a Žilina se střetly už v únoru a jarní část sezony zahájily soubojem dvou nejlepších klubů ligy. “Belasí” jasně zvládli roli favorita, když zvítězili 4:0. Vítěz střetnutí na Tehelném poli se v boji o semifinále utká s Podbrezovou. Další čtvrtfinálové střetnutí je na programu 6. března mezi Michalovcemi a Trnavou.